W Zespole Pałacowo – Parkowym w Lewkowie odbyło się „Spotkanie z Przedsiębiorcami”. Wydarzenie objęte zostało Patronatem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Piotra Walkowskiego.

Projekt ma za zadanie zbudowanie trwałych relacji biznesu z samorządem terytorialnym. Ponadto ta nieformalna formuła śniadania biznesowego ułatwiła integrację i nawiązanie kontaktów między firmami z różnych branż, rekomendowaniu swoich usług, dzieleniu się wiedzą oraz udzielaniu wzajemnej pomocy.

– Zainteresowanie spotkaniem było tak ogromne, że nie udało nam się wszystkich podjąć, w związku z czym myślimy już o kolejnych takich spotkaniach, ponieważ współpraca ma sens. Powiat Ostrowski stwarza przyjazny klimat dla przedsiębiorców: utworzyliśmy specjalną strefę inwestycyjną w Przygodzicach, która ma ponad 100 ha ( wciąż dostępnych jest kilka działek, których nabycie odbywa się w drodze przetargu) – mówi Piotr Walkowski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego.

Ponadto wybudowaliśmy Centrum Kształcenia Praktycznego, miejsce w którym doskonalone są praktyczne umiejętności naszej młodzieży. Zapewniliśmy w ten sposób  świetne warunki do nauki zawodów technicznych.  Zależy nam na tym, aby młodzi ludzie wiązali swoją przyszłość z powiatem ostrowskim. Dlatego dbamy o zrównoważony rozwój infrastruktury lokalnej, nowoczesne szkolnictwo i bezpieczeństwo. Inwestycje które wykonujemy mają ułatwiać życie na różnych płaszczyznach wszystkim mieszkańcom, w tym szczególnie przedsiębiorcom rozwijającym swoje firmy w naszym powiecie – dodaje Piotr Walkowski.

Podczas wydarzenia nie zabrakło dyskusji o działalności samorządów w zakresie innowacji i przedsiębiorczości, informacji o pozyskiwaniu środków z funduszy UE czy prezentacji ofert partnerów projektu.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments