W czwartek, 9 listopada w Gutowie w gminie Ostrów Wielkopolski odbyła się uroczysta gala z okazji 25-lecia Powiatu Ostrowskiego.

W wyniku reformy, od 1 stycznia 1999 roku wprowadzono w naszym kraju trójstopniowy podział administracyjny i powstały powiaty.

– Jeśli byśmy cofnęli się czasem o 25 lat do tyłu, to 9 listopada, 25 lat temu odbyła się pierwsza sesja rady Powiatu Ostrowskiego. 25-lat powiatu ostrowskiego to 108 osób, które pełniły mandat radnego powiatowego. Ludzie, którzy mieli różne zainteresowania, poglądy polityczne ale łączyła ich współpraca na rzecz naszego regionu – mówił podczas uroczystości Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Walkowski.

Podczas dzisiejszej gali wręczone zostały specjalne medale m.in. byłym i obecnym radnym powiatowym.

– Po 25 latach spoglądamy na siebie i możemy powiedzieć, że dla tego powiatu, dla tej naszej małej ojczyzny, dla tych 160 tysięcy mieszkańców, wszyscy zrobiliśmy bardzo wiele. Spoglądając za siebie, możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni, ze z pasją, z miłością do naszej małej ojczyzny zrealizowaliśmy piękne inwestycje, projekty. To jest powód do ogromnego zadowolenia – mówił Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Zobacz również: Przemaszerują ulicami Ostrowa

Zobacz również: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Szukają go ostrowscy policjanci
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments