fot: FB Paweł Rajski

W piątek, 27 grudnia, radni powiatowi jednogłośnie zagłosowali za przyjęciem budżetu Powiatu Ostrowskiego na rok 2020.

– Zamiast tradycyjnego podniesienia ręki jest teraz przyciśnięcie przycisku, ale nie zmienia to jednak faktu, że Rada Powiatu jednogłośnie przyjęła budżet na 2020 rok – mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. – Więc pierwsza liczba, która z budżetem się wiąże to 26. 26 radnych ,,za”!

Przyjęty budżet powiatu jak informuje Paweł Rajski – „gwarantuje utrzymanie inwestycji drogowych, szpitalnych (budowa oddziału ginekologiczno-położniczego czy sterylizatorni), ale także przynosi, nie boję się tego powiedzieć, przełomowy projekt w postaci rozpoczęcia budowy nowego Domu Pomocy Społecznej.”

Jednocześnie władze powiatu mówią, że przyszłoroczny budżet nie będzie łatwy finansowo. Trzeba bowiem pamiętać, że ograniczone zostały wpływy z PIT-u, są zapowiedzi podwyżki pensji minimalnej, są dwa roczniki w oświacie.

Zobacz również: Wydano 20 mln na drogi w powiecie. Podsumowanie najnowszych inwestycji

Wszyscy radni zagłosowali za przyjęciem przyszłorocznego budżetu powiatu ostrowskiego.

Z zadowoleniem odbieramy uwzględnienie w nowym budżecie powiatu naszych ważnych programowych propozycji. Dotyczy to szczególnie kolejnych dotacji dla lokalnych organizacji społecznych na edukację ekologiczną w ramach pakietu „Stop-Smog” czy realizacji programu „Bezpieczny pieszy” związanego m.in. z budową bezpiecznych, nowoczesnych i doświetlonych przejść dla pieszych na powiatowych drogach – wskazał radny Bartosz Ziółkowski, przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat. – Rok 2020 może być bardzo poważnym wyzwaniem dla budżetów samorządów. Jestem głęboko przekonany, że w takim momencie rolą odpowiedzialnej opozycji jest samorządowa konsolidacja, wsparcie i współdziałanie z władzą wykonawczą, a nie szukanie okazji do taniego poklasku i uleganie pokusie wykorzystywania niełatwych realiów budżetowych do politycznych ataków i permanentnej lokalnej kampanii wyborczej .

Pełna treść przyjętej uchwały budżetowej Powiatu Ostrowskiego na rok 2020 dostępna jest TUTAJ>>>
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments