Za nami Powitanie Lata w Raszkowie. Gwiazdą tegorocznej imprezy była Małgorzata Ostrowska. Koncert artystki poprzedził występ zespołu Depters oraz wielu rodzimych artystów.

 

Imprezę na placu przy boisku sportowym w upalną sobotę 29 czerwca prowadził Piotr Balicki. Na początku wystąpiły w letnim układzie choreograficznym dzieci z raszkowskiego przedszkola im. Smerfy, po których pokaz sztuki cyrkowej zaprezentował Duet Sirius.

Następnie na scenie pojawili się laureaci Wielkopolskiego Konkursu Piosenki Mikrofonik, który w maju tego roku odbył się w Raszkowie już po raz 12-ty. Wystąpiły również działające przy MGOK-u zespoły: taneczny – DUET i wokalny – TREMA. Od godz. 16.30 w rytm muzyki electro funk porwał uczestników imprezy zespół DEPTERS, którego wokalistą i autorem tekstów jest raszkowianin Bartek Dering. Grupa, dzięki wsparciu finansowemu Gminy i Miasta Raszków, wydała w tym roku swoją debiutancką płytę.

Wiele pozytywnych emocji wzbudził występ Małgorzaty Ostrowskiej, jednej z ikon lat 80. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna artystka wykonała nowe przeboje oraz starsze z okresu współpracy z zespołem Lombard. Wśród nich znalazły się Szklana pogoda, Adriatyk, Ocean gorący, Mister of America, Mam dość, Taniec pingwina na szkle, Gołębi puch, Słowa czy w końcu legendarna Meluzyna, na której wychowało się całe pokolenie Akademii pana Kleksa.

Podczas Powitania Lata przy stoisku fundacji DKMS można było zarejestrować się jako dawca. Misją fundacji jest znalezienie dawcy dla każdego pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Podczas festynu w Raszkowie zarejestrowało się ponad 100 dawców.

Do dyspozycji uczestników imprezy były stoiska gastronomiczne, z pamiątkami oraz wiele atrakcji dla dzieci – trampoliny, kolorowe zjeżdżalnie, piłki na wodzie i kolejka dla najmłodszych. Powitanie Lata zakończyła zabawa taneczna z zespołem RABS.




ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments