Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej radny Jakub Paduch złożył interpelacje w sprawie polityki utrzymania i rozwoju zieleni miejskiej. W odpowiedzi zapowiedziano powołanie Ogrodnika Miejskiego odpowiedzialnego za zieleń w Ostrowie Wielkopolskim.

 

W złożonej interpelacji radny Jakub Paduch zauważa, że „w ciągu ostatniego miesiąca na terenie miasta rozpoczęły się roboty budowlane związane z niektórymi inwestycjami. W związku z tym, pod przysłowiowy topór poszły niestety drzewa, rosnące m. in. na terenie Ogródków Jordanowskich.
Nikogo nie trzeba przekonywać, jak pozytywnie na poczucie jakości życia w mieście wpływa obecność zieleni. Niestety jeśli chodzi o ilość zieleni w Ostrowie to pokrywa ona zaledwie ok. 10% powierzchni miasta. Aktualnie zaś światowym trendem świadczącym o zrównoważonym rozwoju obszarów miejskich jest rozwój i dbałość o architekturę błękitno-zieloną. Trudno powiedzieć, że w faktycznych działaniach nasze miasto dotrzymuje kroku temu słusznemu trendowi.

Odpowiedzi już podczas sesji udzielił wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Mikołaj Kostka, który powiedział, że sprawa zagospodarowania w przestrzeni miejskiej jest bardzo istotna i wpływa na poprawę życia mieszkańców.

– W schemacie organizacyjnym Ostrowa Wielkopolskiego pojawi się już niebawem nowa funkcja, a następnie nowa osoba jaką jest Ogrodnik Miejski – mówił Mikołaj Kostka. – Rolą tego ogrodnika miejskiego będzie kreowanie polityki wizerunku przestrzeni miejskiej.

Każdy projekt i każda inwestycja ma być nadzorowana i opiniowana przez powołanego ogrodnika miejskiego.

Wiceprezydent wymienił również inwestycje, które powstaną w Ostrowie. To między innymi stworzenie parków kieszonkowych, City Tree, tężni miejskiej, rewitalizacja przestrzeni miejskiej i parków, a także stworzenie od nowa tak zwanych zielonych łąk w pasach przy drogach publicznych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments