Trwa budowa nowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na ulicy Armii Krajowej w Ostrowie Wielkopolskim. Budynek już stoi, a obecnie trwają prace wykończeniowe i w środku budynku.

Od wielu lat Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna mieści się w budynku przy ul. Królowej Jadwigi należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

– To budynek, który wówczas wydawał się nowoczesny, a dziś jest przede wszystkim za mały. Tym bardziej, że na naszych oczach rozgrywa się dramat wielu dzieci i ich rodziców. Coraz więcej dzieci ma różne deficyty, problemy czy lęki. Tak zrodziła się koncepcja nowego budynku – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

Kilkakrotnie wizytowaliśmy jako radni Poradnię i wiemy, jak trudne warunki pracy tam są dlatego jesteśmy za tym, aby powstała nowa – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Nowy, dwukondygnacyjny budynek stanął na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych. Będzie w nim 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Motywem przewodnim jest budowla z klocków.

– Słowo poradnia kojarzy się dzieciom z białym fartuchem. My chcemy, żeby się nie bały tu przychodzić. Dlatego nawiązanie architektoniczne do wielkiej bryły z klocków. Także wnętrza będą kolorowe i przyjazne. To znak rozpoznawczy naszych inwestycji, że razem z budowlańcami wchodzi architekt wnętrz pomagając w wyborze kolorystyki, mebli i dodatków – powiedział Paweł Rajski, Starosta Ostrowski.

O potrzebie realizacji tego zadania świadczą liczby. Co roku do PPP trafia ok. 2 tysiące dzieci. Wymagają one pojedynczych diagnoz, ale również wielotygodniowych terapii. Tutaj także wydawane są orzeczenia i opiniami o wspomaganiu rozwoju dla dzieci które potrzebują wsparcia.

Realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycja to koszt ok. 8 mln. złotych, przy czym na budowę udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie około 5 mln. zł. W ramach tej kwoty powstanie nie tylko budynek poradni, ale także cała przestrzeń wokół obiektu.

Zobacz również: Kaliski szpital czasowo zawiesza funkcjonowanie jednego z oddziałów

Zobacz również: Upały! Jak je bezpiecznie przetrwać i na co zwracać uwagę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments