Ruszyła kolejna inwestycja w Ostrowie, budowa 2 nowych bloków mieszkalnych
w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych. W środę 6 listopada oficjalnie podpisano akt erekcyjny wznoszonych budynków oraz wmurowano pierwsze cegły pod kolejne 32 mieszkania na osiedlu przy ul. Klasztornej.

– W poprzedniej kadencji wybudowaliśmy 4 budynki, a w tej budynki chcemy wybudować 5 budynków – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – To jest ambitny program mieszkaniowy, który realizujemy z myślą o młodych ostrowskich rodzinach.

Nowe budynki powstaną przy ulicy Klasztornej 18a i 20. W każdym z nich będzie znajdować się 16 mieszkań: 1 mieszkanie dwupokojowe przystosowane dla osób niepełnosprawnych, 2 mieszkania jednopokojowe, 10 mieszkań dwupokojowych oraz 3 mieszkania trzypokojowe.

– Naszą ambicją jest, aby na koniec kadencji właśnie tutaj przy ulicy Klasztornej powstało piękne, przyjazne, młode osiedle, taki młody Ostrów – dodaje prezydent Beata Klimek.

Segment mieszkaniowy w ostrowskiej gospodarce komunalnej to nie tylko bieżące administrowanie zasobem lokalowym, ale również ofensywne działania inwestycyjne dedykowane szczególne młodym rodzinom – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Planowany termin oddania nowych 32 mieszkań do użytku i przekazania ich mieszkańcom to grudzień 2020 roku. Wcześniej, bo już na przełomie 2019/2020 ruszy nabór wniosków dla przyszłych najemców lokali.

Podstawowe kryteria wyłaniania uczestników programu są następujące :

  • żaden z wnioskodawców nie ma ukończonych 40 lat,
  • przynajmniej jeden z wnioskodawców na dzień składania wniosku zamieszkuje i jest zameldowany w Ostrowie Wielkopolskim od co najmniej 5 lat.

Wartość inwestycji związanej z budową dwóch nowych budynków wielorodzinnych, czterokondygnacyjnych, podpiwniczonych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 800 m2 każdy to łącznie ponad 6 mln złotych. Zadanie realizuje wyłoniona w przetargu ostrowska firma NAT-BUD.

Zakres inwestycji to nie tylko budową dwóch budynków, ale również wykonanie całej infrastruktury towarzyszącej takiej jak parkingi, drogi osiedlowe czy oświetlenie – zaznacza Zenon Musialski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej.

W ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych w poprzedniej kadencji samorządu 2014-2018 wybudowano 4 bloki i oddano do użytku 64 mieszkania. Na lata 2019-2023 planuje się łącznie co najmniej 5 nowych bloków z 80 nowymi mieszkaniami.

Zobacz również: Za nami kolejna gala Miejskiego Becikowego /foto/
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments