W Galerii Ostrovia otwarte zostanie nowe, 4 salowe kino sieci kin Helios. Należąca do Grupy Agora sieć kin Helios wynajęła około 1160 mkw. w centrum handlowym Ostrovia w Ostrowie Wielkopolskim. Tym samym Kino Komeda już w przyszłym roku będzie miało konkurencje.


Helios to największa sieć kin w Polsce pod względem liczby obiektów. Dysponuje 46 multipleksami z 261 ekranami i ponad 51 tys. miejsc. Sieć rozwija swoją działalność głównie w małych i średnich miastach, ale obecna jest również w największych aglomeracjach kraju. Kino w Ostrowie Wielkopolskim zaoferuje gościom cztery sale i ok. 600 miejsc. Ma zostać uruchomione w 2020 roku.

Cieszę się, że po raz kolejny będziemy mieli okazję zrealizować wypracowany przez nas model 4-salowego kina, który pozwala nam uzupełniać ofertę rozrywkową modernizowanych galerii w mniejszych miastach. Jestem pewien, że mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego z przyjemnością wybiorą się do nowoczesnego kina w swoim mieście i będą chętniej spędzali wolny czas w lokalnym centrum handlowym — mówi Tomasz Jagiełło, prezes sieci Helios.

Galeria Ostrovia powstała w 2011 roku. Zlokalizowana jest w pobliżu drogi krajowej 25 i obwodnicy Ostrowa, będącej częścią drogi ekspresowej S11. W obiekcie o powierzchni 42 tys. mkw. mieści się około 100 sklepów, punktów gastronomicznych i usługowych, hipermarket Tesco Extra i market budowlano-ogrodniczy OBI. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów oddano ponad 1400 darmowych miejsc parkingowych.

— Cieszymy się bardzo, że do naszej Galerii Ostrovia pozyskaliśmy partnera o międzynarodowej renomie, który powiększy grono naszych klientów i uatrakcyjni jeszcze bardziej doskonale funkcjonującą Galerię Ostrovia — komentuje Josef Saller, właściciel Galerii Ostrovia.

W transakcji najemcy doradzała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

 
ŹRÓDŁOColliers International
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments