Podpisana została umowa na modernizację pomieszczeń w budynku Domu Katechetycznego przy ul. Raszkowskiej 39 w Ostrowie Wielkopolskim na potrzeby utworzenia Domu Seniora.

– Na parterze Domu Katechetycznego powstaje właśnie miejsce integracji i opieki nad seniorami. To jednak nie wszystko, będzie tu także świadczona opieka pielęgniarska, rehabilitacyjna i fizjoterapeutyczna. Chcemy, by starsi mieszkańcy naszego miasta mieli tu miejsce, w którym będą czuli się dobrze – mówi Beata Klimek, prezydent miasta.

Parter Domu Katechetycznego zostanie udostępniony Miastu w ramach umowy bezpłatnego użyczenia.

– Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Powstanie rampa z platformą, która będzie ten dostęp umożliwiać. Zostaną wymienione wszystkie sieci: sieć wodno – kanalizacyjna, sieć elektryczna, zmodernizowana zostanie wentylacja. Zostanie wymieniona stolarka zarówno drzwiowa, jak i okienna. Powstanie tutaj bardzo dobrze zorganizowane miejsce dla naszych, ostrowskich seniorów – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Pojawią się także usprawnienia dla osób niedowidzących. Będą to oznakowania wewnątrz budynku, które zostaną wykonane także w alfabecie Braille’a, a także kontrastujące kolory, które mają ułatwiać orientację w przestrzeni. Natomiast w pomieszczeniach sanitarnych zostanie zastosowane oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.

Seniorzy będą mieli do dyspozycji jadalnię z funkcją sali spotkań, salę aktywności wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzętem RTV, szatnię, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienkę przystosowaną do użytku przez osoby z niepełnosprawnościami oraz dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków oraz pomieszczenie dla pracowników.

Prace modernizacyjne mają zakończyć się w grudniu 2021 roku, a wartość inwestycji to 1 076 255,64 złotych.
2 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

My wysłaliśmy babcię do domu seniora pod topolami, jest bardzo zadowolona z tamtejszej opieki, a na tym nam najbardziej zależało 🙂

Pani Klimek niech lepiej stara się utrzymać miejsca pracy dla swoich obywateli. Dba aby o starych a o ludzi młodych zero. Firmy w Ostrowie zamykają i się przenoszą do innych miast. Ta kobieta nie chce nawet rozmawiać z tymi firmami. Gdzie mieszkańcy mają pracować żeby zarobić na te fanaberie? Obudźcie się podczas następnych wyborów.