psy, PSI Park, Wybieg dla psów

Podpisana została umowa na budowę Psiego Parku z wybiegiem powstanie przy Al. Solidarności. Prace mają zakończył się w październiku, a koszt inwestycji to około 199 tys. złotych.

Plac zabaw dla czworonogów będzie miał powierzchnię około 1300 m2. Będzie ogrodzony i wyposażany w odpowiednie urządzenia i pojawią się m.in.: tunele, płotki do przeskakiwania, slalom i równoważnia. Wybieg zostanie wyposażony w specjalne pojemniki na odpady komunalne, a także specjalne do segregacji odpadów. Dodatkowo zainstalowane zostaną kosze na psie odchody wraz z psimi pakietami. Stanie tu także toaleta dla czworonogów.

Dodatkowo na terenie Psiego Parku powstanie nowoczesna stacja meteorologiczna.

Park powstanie w Kozim Borku, przy Al. Solidarności w Ostrowie Wielkopolskim. Prace mają zakończyć się w październiku, a jak poinformowano koszt inwestycji to około 199 tys. złotych.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że w maju 2022 roku władze miasta informowały, że koszt całej inwestycji szacowany jest na 92 300zł. Jednak nie było wtedy wspominane o budowie stacji meteorologicznej.

O powstanie Psiego Parku w Ostrowie wnioskował w złożonej interpelacji w 2019 roku radny Jakub Paduch, który jak pisał wtedy – „W naszym mieście na każdym kroku można spotkać właścicieli psów. Gro z nich mieszka jednak w zabudowie wielorodzinnej, co w świetle nowych, zaostrzonych przepisów i grożących za wyprowadzanie psów bez smyczy kar sprawia, że ostrowskie czworonogi de facto nie mają żadnej możliwości swobodnego, zgodnego z przepisami wybiegania się”. Więcej na ten temat>>
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Poje.yyyy