W Koninie na ulicy Marantowskiej doszło do pożaru składowiska opon, a w akcji gaśniczej bierze udział ponad 200 strażaków.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o godzinie 4:18, a pożar objął jak informuje PSP powierzchnię około 2500 m2. Jak informują strażacy, paliły się głównie opony, a działania strażaków polegały również na zabezpieczaniu pobliskiego składowisko odpadów.

Na miejscu pracuje ponad 200 strażaków i 47 samochodów z Wielkopolski. Na miejsce pojechali również strażacy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Nie ma informacji, aby w zdarzeniu były osoby poszkodowane. Nieznane są jeszcze przyczyny pożaru.

Jak informuje jednak Urząd Miasta w Koninie że „przeciwko spółce składującej odpady toczy się postępowanie karne w Sądzie Rejonowym w Koninie. Wcześniej Miasto wycofało zezwolenie na zbieranie odpadów, wzywało do likwidacji składowiska, nałożyło też grzywnę na zarządcę, ale okazała się ona nieściągalna. Regularnie – również z pomocą drona – kontrolowaliśmy składowisko. Nie przybywało tam odpadów. Miasto nie ma takiego prawa, by wejść na prywatną działkę i usunąć odpady, może to zrobić właściciel, z którym właśnie toczymy bój sądowy. Koszt takiej operacji szacowany jest na kilkadziesiąt milionów złotych”.
ŹRÓDŁOZdjęcia: Wielkopolska Straż Pożarna oraz Paweł Figurski - Urząd Miasta Konin
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments