Klub Senior+ Ostrów Wielkopolski
Klub Senior+ Ostrów Wielkopolski

Ogłoszone zostały wyniki otwartego konkursu ofert w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020, gdzie jednostki samorządu terytorialnego mogły ubiegać się o uzyskanie środków finansowych przeznaczonych na jednorazowe wsparcie finansowe na utworzenie lub wyposażenie placówki oraz na zapewnienie funkcjonowania już istniejących placówek.

W samym Ostrowie Wielkopolskim funkcjonują dwa ośrodki wsparcia dla seniorów – Dzienny Dom Senior+ oraz Klub Senior+. Dzięki funkcjonowaniu tych dwóch placówek duża grupa ostrowskich seniorów może aktywnie wpędzać wolny czas. Z usług Dziennego Domu Senior+ korzysta obecnie czterdzieści osób nieaktywnych zawodowo, w wieku 60+. Natomiast z różnorodnych zajęć proponowanych przez Klub Senior + korzysta średnio prawie 60 ostrowskich seniorów dziennie.

– Niezmiernie cieszę się, że Ostrów Wielkopolski znalazł się na liście gmin dofinansowanych projektów w ramach ogłoszonego konkursu przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej. Otrzymaliśmy na rok 2019 dofinansowanie w wysokości 140 tys zł dla Dziennego Domu Senior+ oraz 64 tys zł dla Klubu Senior+. To maksymalna kwota jaką mogliśmy otrzymać w stosunku do kosztów całkowitych funkcjonowania tych placówek. Jednocześnie już dziś chcę zapewnić, że będziemy podejmować działania, aby tę ofertę polityki senioralnej systematycznie rozszerzać. Wszystko po to, aby naszym seniorom żyło się lepiej w naszym mieście – mówi Beata Klimek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

Projekty dofinansowane na terenie działania Powiatu Ostrowskiego  w ramach otwartego konkursu ofert w Ramach Programu Wieloletniego SENIOR+ – „Zapewnienie funkcjonowania placówek „SENIOR+”:

Dzienny Dom Senior+ w Ostrowie Wielkopolski, – 144 000zł
Klub Senior+ w Ostrowie Wielkopolskim, – 64 000zł
Klub Senior+ w Raszkowie, – 10 000zł
Dzienny Dom Senior+ w Odolanowie, – 77 718zł
Dzienny Dom Senior+ w gminie Sieroszewice, – 108 000zł,

W ramach otwartego konkursu ofert w Ramach Programu Wieloletniego SENIOR+ na utworzenie lub wyposażenie Dziennego Domu  lub Klubu Senior+ z dofinansowania skorzystają również seniorzy z gminy Przygodzice, która otrzymała dofinansowanie w kwocie 20 000zł.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments