Modernizacja Stadionu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim jak informują władze miasta przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Obecnie m.in. trwa wykonanie odwodnienia liniowego, którego wykonanie planowane jest do końca lutego. Trwa jednocześnie wiele innych prac: modernizacja pozostałej części trybun ziemnych zlokalizowanych na odcinku wjazdu polewaczek, a parkiem maszyn,  utwardzenia korony stadionu, ogrodzenia, balustrad, instalacji sanitarnej,  instalacji elektrycznej, parku maszyn oraz  pasa bezpieczeństwa, nawierzchni wjazdu od strony wschodniej, nawierzchni z pas wzdłuż budynku głównego. Zakupiona została również specjalna plandeka do przykrycia toru.

– Jestem przekonany, że zdążymy, bo trzymamy się przyjętych, choć bardzo rozbudowanych, harmonogramów realizacji tego zadania. Prace są dobrze zsynchronizowane, ale wciąż występują ryzyka: warunki pogodowe, ale także rozchwiany rynek dostaw towarów. Towary są zamówione i mamy zapewnienie od firm, że będą one w lutym dostarczone i w marcu instalowane – zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rozbudowany będzie również monitoring stadionu. Do chwili obecnej były to trzy kamery, a po modernizacji ma być ich czterdzieści.

Na remont i dostosowanie obiektu do wymagań PGE Ekstraligi pozostało jeszcze 54 dni. Łączny koszt obecnych prac, w tym przygotowania Stadionu Miejskiego do wymagań PGE Ekstraligi, to ponad 14 mln złotych.

Zobacz również: Będą rozdawać maseczki jednorazowe
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments