Pracownicy ZUS w okresie epidemii dbają o wypłatę emerytur, rent, zasiłków, świadczeń postojowych i obsługują miliony wniosków o zwolnienie ze składek i odroczenie terminu ich płatności. W czasie wolnym szyją natomiast maseczki dla bezdomnych.

Pracownicy ZUS w Ostrowie Wielkopolskim przekazali uszyte przez siebie maseczki do Schroniska dla kobiet i kobiet z dziećmi w Ostrowie Wielkopolskim. Maseczki ochronne, z powierzonych przez Caritas materiałów, szyło 15 pracowników ZUS z Kościana, Rawicza, Wolsztyna i Ostrowa Wlkp. Dotarły one do bezdomnych Caritasu Diecezji Kaliskiej.

Jestem bardzo dumny z moich pracowników, którzy poświęcili swój wolny czas i uszyli maseczki dla ostrowskich bezdomnych – powiedział Zdzisław Jaźwiec – dyrektor ostrowskiego oddziału ZUS, który przekazał maseczki na ręce ks. dyr. Jacka Andrzejczaka – Tym bardziej, że przez ostatnie miesiące, nasi pracownicy pracują pełną parą przy realizacji zadań wynikających z tarczy antykryzysowej, żeby rodzice opiekujący się dziećmi – otrzymali zasiłki opiekuńcze, osoby na kwarantannie – zasiłki chorobowe, a przedsiębiorcy – postojowe i zwolnienie ze składek.