Ogłoszony został III otwarty konkurs ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w 2022 roku w zakresie udziału ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych.

Jest to trzeci konkurs dotyczący wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w 2022 roku. Pierwsze dwa zostały ogłoszone jeszcze w 2021.

Jeden dotyczył rozwoju sportu poprzez szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych. Na to zadanie przeznaczono kwotę 1 200 000zł na cały 2022rok.

Drugi konkurs, ogłoszony również w 2021 roku dotyczył zadania: Udział ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych z terminem realizacji 01.01.2022 r. – 30.06.2022 r. Należy w tym miejscu dodać, że konkursy dotyczące udziału ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych były do tej pory ogłaszane w dwóch turach – na pierwsze i drugie półrocze. Na realizację tego zadania w pierwszym półroczu przeznaczona została kwota 1 675 000zł.

Łącznie na oba zadania przeznaczono zostało 2 875 000zł. Tak wyglądały podziały środków na poszczególne klubu w zakresie udziału w rozgrywkach ligowych.

Teraz władze miasta ogłosiły III otwarty konkursu ofert na wspieranie realizacji zadań publicznych z zakresu rozwoju sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w 2022 roku w zakresie udziału ostrowskich zespołów w rozgrywkach ligowych – II tura. Dodajmy, że konkurs został ogłoszony na zadania realizowane w terminie od 01.10.2022 r. do 31.12.2022 r. Wysokość środków na realizację przedmiotowego zadania to 3 293 000 zł. Łącznie na zadania dotyczące rozwój sportu przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski w roku 2022 przeznaczono z budżetu miasta 6 168 000zł.

Zaznaczyć należy miasto Ostrów, na rozwój sportu poprzez szkolenie dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach sportowych w 2022 roku przeznaczyło kwotę 1 200 000zł, a łącznie na udział ostrowskich klubów w rozgrywkach ligowych przeznaczona zostanie kwota prawie 5 mln, bo 4 968 000zł.

Dodać należy, że ostrowskie kluby wspierane są również przez spółki miejskie. Zestawienia za lata 2019, 2020 oraz 2021 publikowaliśmy w tym artykule>> Takie kwoty ostrowskie spółki miejskie przeznaczyły na sponsoring klubów sportowych

Wyniki konkursu poznamy do końca września, jednak biorąc pod uwagę wcześniejsze konkursy i te rozgrywki ligowe, które w tym okresie będą trwały, środki w większości otrzymają dwa ostrowskie kluby – piłki ręcznej i koszykówki. Oczywiście o wynikach konkursu będziemy informować na naszym portalu.

Takie środki, czyli łącznie ponad 6 mln zł jest przeznaczone w momencie, gdy miasto szuka oszczędności, planowane jest łączenie spółek miejskich, ograniczenie intensywności świetlenia miejskiego. Ponadto konieczne jest poręczenie dla jednej ze spółek, żeby można było zakupić opał, niezbędny do ogrzewania mieszkańców miasta.

Oczywiście, wsparcie szkolenia młodzieży oraz dzieci jest właściwe i powinno być chyba nawet więcej środków przekazywane. Jednak czy wsparcie klubów sportowych, ich udziału w rozgrywkach ligowych powinno być aż tak bardzo dofinansowywane z miejskich pieniędzy? Komentarze są do państwa dyspozycji.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments