szczepienia koronawirus Covid-19

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca, a także jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 17 863 405 osób. Liczba wszystkich wykonanych w Polsce szczepień przeciw COVID-19 wynosi 34 986 764.

Łącznie do Polski dostarczono dotąd 46 170 230 dawek. Liczba dawek dostarczonych do punktów to z kolei 36 563 265.

W powiecie ostrowskim przynajmniej jedną dawką zaszczepionych jest 74 850 osób, a tydzień temu było to 73 505. W pełni zaszczepionych w naszym powiecie są 70 922 osoby, a tydzień temu było to 68 945 osób.

Szczegółowe dane dotyczące ilości osób zaszczepionych w poszczególnych gminach powiatu ostrowskiego.

GminaMieszkańcy zaszczepieni min.1 dawkąProcent mieszkańców zaszczepionych min.1 dawką (%)Mieszkańcy w pełni zaszczepieniProcent mieszkańców w pełni zaszczepionych (%)
m. Ostrów Wielkopolski3728852,13555549,7
Przygodzice562045,9526543
Nowe Skalmierzyce680043,5641641,1
Ostrów Wielkopolski833343,5780640,7
Odolanów605541,3573039
Raszków479340,3453338,2
Sośnie242236,9232535,4
Sieroszewice353936,6329234,1

Tak wyglądają szczepienia w poszczególnych grupach wiekowych w gminach powiatu ostrowskiego (dane dotyczą szczepienia przynajmniej 1 dawką):

Gmina12-19 lat20-39 lat4059 lat60-69 lat70+ lat
m. Ostrów Wielkopolski169278791177077268221
gm.w. Przygodzice270125820391064989
gm.w. Ostrów Wielkopolski3691892310715501415
gm.m-w. Nowe Skalmierzyce2791689238413481100
gm.m-w. Odolanów2341383220211921044
gm.w. Sośnie90590842456444
gm.w. Sieroszewice1128121237774604
gm.m-w. Raszków20611701695916806

Od pierwszego dnia szczepień przeciw COVID-19 do Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Polsce wpłynęło 14 tys. 109 zgłoszeń niepożądanych odczynów poszczepiennych, w tym 11 tys. 899 o odczynach łagodnych.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące w określonym czasie po iniekcji pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Inne odczyny – poza łagodnymi, czyli zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia – jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka, zakrzepica, omdlenie i zawroty głowy.

Zobacz również: Koronawirus. Najnowszy dane Ministerstwa Zdrowia




ŹRÓDŁOMZ, PAP
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments