Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z przedsiębiorcami na Góreczniku

Na odbywającej się konferencji „Prawo do przedsiębiorczości – małe firmy, wielkie zmiany”, która miała miejsce na Góreczniku, gościem specjalnym był Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki. W ramach spotkania przedsiębiorcy mogli zapoznać się z reformami wprowadzanymi przez rząd oraz zmianami w ramach Konstytucji Biznesu.

Podczas spotkania premier Mateusz Morawiecki mówił, że zmiany, które są wprowadzane mają za zadanie ułatwić prowadzenie działalności, a sam wie, jak to jest prowadzić własną firmę.

– Wiem jak ciężka jest to praca, jak ciężkie jest zdobycie każdego kolejnego klienta, sprzedaż produktu, a każda wystawiona faktura to często wysiłek całego zespołu. – mówi premier Mateusz Morawiecki. – Przez bardzo wiele lat zajmowałem się przedsiębiorcami, przedsiębiorczością począwszy od lat 90, kiedy sam byłem małym przedsiębiorcą.

Premier przekazał, że celem reform jest uszczelnienie systemu podatkowe, tak aby można było przeznaczać większe środki na infrastrukturę, drogi. Podczas spotkania premier rozmawiał z przedsiębiorcami, odpowiadając na ich pytania, czy prosząc o kontakt w przypadku kwestii, będących w jego zainteresowaniu.

Podczas spotkania zostały przedstawione nowe rozwiązania w zakresie wprowadzonej Konstytucji Biznesu – Prawo Przedsiębiorców, RODO, zmian dotyczących polityki podatkowo-fiskalnej i udogodnień dla firm w tym zakresie. Możliwości pozyskania wsparcia, finansowania handlu zagranicznego, nowych technologii oraz promocji biznesu.

Organizatorem spotkania była Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Technologii na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Galeria zdjęć z pobytu premiera Mateusza Morawieckiego na Góreczniku.

Podczas spotkania na parkingu przed budynkiem sześciu przedstawicieli KOD demonstrowało swoje niezadowolenie rządów Prawa i Sprawiedliwości.