Uruchomienie programu budowy hal sportowych o lekkiej konstrukcji ogłosił dzisiaj premier Mateusz Morawiecki. Według zapowiedzi z rządowym wsparciem w gminach wiejskich i miejsko-wiejskich mają powstać wielofunkcyjne hale łukowe. Rząd przeznaczy na ten cel ok. 80 mln zł.

– Rozpoczynamy wielki program budowy hal łukowych, które będą wielofunkcyjne, postawione w gminach miejsko-wiejskich i wiejskich. Zwłaszcza tam, gdzie nie ma dzisiaj hal z prawdziwego zdarzenia – poinformował w Raszynie premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że budowa hal to wielka szansa dla wielu młodych ludzi, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. W całej Polsce według zapowiedzi powstanie ok. 1000 takich miejsc. W tym roku ma ich powstać kilkadziesiąt, a w kolejny 500 i następnym 500.

– To będą hale do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną czy tenisa – powiedział szef rządu.

O dofinansowanie w ramach programu będą mogły ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego. Nabór wniosków potrwa od 18 lipca do 16 sierpnia 2022 r.

Dofinansowanie w ramach programu może wynieść do 70 proc. wydatków kwalifikowanych, nie więcej niż:

  • 2 mln zł na budowę nowego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m wraz z zadaszeniem o stałej konstrukcji,
  • 1 mln zł na zadaszenie o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego o wymiarach pola gry minimum 20 m x 40 m.

Zobacz również: Schronisko dla zwierząt będzie modernizowane
ŹRÓDŁOgov.pl
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Ciekawe co jeszcze wymyślą