Sąd Okręgowy w Kaliszu po raz drugi uwzględnił zażalenie Prokuratora w sprawie tymczasowego aresztowania prezesa jednej z ostrowskich spółek miejskich.
Trwa śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści majątkowych przez 59 letniego mieszkańca Ostrowa w związku z organizacją przetargów na prace remontowo-budowalne w ostrowskiej spółce MZGW. Pełnił tam funkcje prezesa zarządu.
– Na podstawie poczynionych dotychczas ustaleń Prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut dotyczący uzależniania wygrania przyszłych przetargów organizowanych przez kierowaną przez niego spółkę od wpłaty na jego rzecz określonego procentu od wykonywanych prac remontowych za co w/w co najmniej kilkukrotnie miał przyjąć korzyści majątkowe w kwocie ponad 9.000 zł. Mężczyzna usłyszał także zarzuty związane z posiadaniem bez wymaganego pozwolenia 201 sztuk amunicji 5,6 mm, 40 sztuk amunicji 9×18 Makarov oraz 3 naboje do sztucera 8mmx57JRS oraz 308 W – informuje Maciej Meler, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.
W ramach postepowania jest to kolejne tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Najpierw 22 października 2025 r. Sąd rozpoznał wniosek i zastosował wobec podejrzanego środek w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Kolejny wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania nie został uwzględniony przez Sąd Rejonowy w Ostrowie.
Prokurator złożył zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu, który podzielił zarzuty zażalenia wskazujące na konieczność dalszego stosowania najsurowszego środka zapobiegawczego. Wobec rozwojowego charakteru postępowania Prokurator ponownie wniósł o przedłużenie stosowania środka, gdzie postanowieniem z dnia 29 kwietnia Sąd Rejonowy w Ostrowie w/w wniosku nie uwzględnił.
Dlatego też Prokurator wywiódł ponownie zażalenie do Sądu Okręgowego w Kaliszu, który postanowieniem z dnia 15 maja podzielił pogląd o niezbędności stosowania najsurowszego środka i zastosował wobec 59 latka tymczasowe aresztowanie na kolejne 3 miesiące to jest do dnia 29 lipca.



















