Z mieszkańcami powiatu w czwartek, 11 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury w Wysocku Wielkim, spotkał się prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

 

– Rada Naczelna podjęła już decyzję, że na pewno chcę tworzyć umiarkowane centrum – mówił podczas spotkania prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. – Tą przestrzeń, która łączy Polaków, szuka współdziałania, współpracy. Która podpisuję się pod ideałami państwa demokratycznego, państwa szanującego prawa, konstytucję ale mającego tradycje, korzenie chrześcijańskie. Państwa które jest wspólnotą różnych ludzi ale poważnie siebie traktujących z należytym szacunkiem i o taką Polskę będziemy zabiegać. To jest ta idea.

Jak mówił dalej Władysław Kosiniak-Kamysz – Jeżeli znajdzie partnerów do tego, którzy spełnią te nasze postulaty, dyskusje i rozmowy na temat Polski wspólnotowej, czy odbudowy wspólnoty w Polsce i spełnienia naszych warunków programowych to mamy o czym rozmawiać. Jeżeli ktoś nie podziela naszych poglądów to pójdziemy swoją drogą.

Jak uważa prezes PSL na opozycji powinny być dwa bloki wyborcze, bo tylko wtedy jest szansa na sukces wyborczy.

 

Wśród kilku rzeczy programowych, które poruszył podczas spotkania Władysław Kosiniak-Kamysz to: wprowadzenie emerytury bez podatku, bezpieczeństwa gospodarki wodnej i przeciwdziałanie stepowieniu naszego kraju, fundusz stabilizacji dochodów rolniczych, przejście na zieloną energię, przywrócenie ustawy konsumenckiej, zwolnienie z vatu dla instalacji OZE, przywrócenie możliwości farm wiatrowych przy korzystnych decyzjach środowiskowych, równomierne traktowanie Kół Gospodyń Wiejskich bez względu na ich przynależność organizacyjną, zagwarantowanie odpowiedniej subwencji oświatowej dla samorządów. Poruszone zostały również kwestie zadłużenia szpitali.

Czytaj również: Oświatowe zmartwienia samorządu

Zdaniem prezesa PSL trzeba odblokować handel z Rosją, gdyż sankcje gospodarcze nie przynoszą efektu. Trzeba utrzymać sankcje polityczne, ale zmienić sankcje gospodarcze – „nie może być tak, że płynie rosyjski węgiel do Rosji, a nasze jabłka nie mogą jechać do Rosji.”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments