Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek przebywa na kwarantannie z uwagi na zakażenia koronawirusem w Urzędzie Gminy w Brzezinach w powiecie kaliskim. Stwierdzono tam zakażenie i wójta Gminy Brzeziny, który uczestniczył w posiedzeniu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej.

18 czerwca odbyło się posiedzenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej w którym udział brała udział prezydent Ostrowa. W posiedzeniu brał udział również obecny wójt Gminy Brzeziny, u którego stwierdzono koronawirusa. Prezydent Ostrowa Beata Klimek czeka na wynik, a jej obowiązki w urzędzie przejęli zastępcy.

Wyniki badań ma już m.in prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który również uczestniczył w tym posiedzeniu. Jak czytamy w komunikacie Urzędy Miasta Kalisza – „W Urzędzie Miasta Kalisza nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem. Dwóch pracowników – po jednym z ratusza i urzędu przy ul. Kościuszki – którzy mieli kontakt z osobami zakażonymi, objętych zostało kwarantanną. Jeden z tych pracowników Urzędu Miasta ma już wynik negatywny, w przypadku drugiego nie ma jeszcze wyniku. Urzędnicy, którzy kontaktowali się z kwarantannowanymi pracownikami, otrzymali polecenie pracy zdalnej. Decyzją Sanepidu, kwarantanną objęto także prezydenta Krystiana Kinastowskiego. U włodarza Kalisza wykonano już test na obecność koronawirusa i dał on wynik negatywny. Prezydent zakończy więc okres kwarantanny.”

Aktualizacja:

W spotkaniu brał udział również Paweł Rajski, Starosta Ostrowski. Został mu już pobrany wymaz do badań na obecność koronawirusa. Wyniki mają być znane najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj wieczorem.