W środę, 26 czerwca podczas XI Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek otrzymała wotum zaufania od radnych. Za głosowało 12 radnych, 7 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu.

 

– To była jedna z najważniejszych sesji w ciągu roku, bo absolutorium to nie tylko ocena pracy prezydenta miasta, ale także całego zespołu, który każdego dnia pracuje dla miasta realizując budżet – mówi Beata Klimek, prezydent miasta. – Bardzo się cieszymy, że decyzją radnych otrzymaliśmy dziś absolutorium. Jako prezydent miasta staram się pracować najlepiej jak potrafię dla Ostrowa Wielkopolskiego. Realizujemy rekordowe inwestycje, pozyskujemy rekordowe środki z funduszy zewnętrznych, wprowadzamy innowacje na skalę kraju. To mój dobry plan dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Za udzieleniem absolutorium głosowali radni klubu Przyjazne Miasto

– Budżet 2018 roku zrealizowany sprawnie i skutecznie przez Prezydent Beatę Klimek zmienił nasze miasto na lepsze. Rok 2018 był kolejnym etapem dynamicznego rozwoju Ostrowa Wielkopolskiego w dziedzinie inwestycyjnej i społecznej – podkreślił radny Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu „Przyjazne Miasto”

Przeciw absolutorium dla prezydent miasta Ostrowa za 2018 rok głosowali: Damian Grzeszczyk, Marian Herwich, Andrzej Kornaszewski, Milena Kowalska, Mariusz Leki, Jakub Paduch, Kasper Smektała, a wstrzymali się od głosowania: Dawid Korzeniewski, Piotr Lepka, Marzena Podskarbi.

– W ubiegłym roku odbyły się wybory samorządowe – mówił podczas sesji radny PiS-u Dawid Korzeniewski. – Wyborcy obdarzyli panią prezydent ogromnym zaufaniem społecznym i my jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości szanujemy ten werdykt wyborczy. Nad wotum zaufania wstrzymamy się dając czystą kartę pani prezydent aby realizowała swój program jak to obieca podczas kampanii wyborczej.

 
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments