Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowie Wielkopolskim wydał komunikat w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie kilku miejscowości w gminie Sieroszewice.

Komunikat dotyczy jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z wodociągu publicznego Biernacice, gmina Sieroszewice zaopatrującego mieszkańców miejscowości: Biernacice, Górski Młyn, Kania, Kowalew, Raduchów, Zamość.

W tych miejscowościach wodę do spożycia przez ludzi należy gotować minimum 2 minuty

Przegotowania wymaga też woda do: przygotowania posiłków, mycia spożywanych na surowo owoców i warzyw, mycia zębów, mycia naczyń oraz kąpieli noworodków i niemowląt.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet.

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowie Wielkopolskim:

Zobacz również: Szybciej dojedziemy do Ostrzeszowa oraz Wrocławia




ŹRÓDŁOUG Sieroszewice