W środę, 9 lutego odbędą się protesty rolników skupionych wokół AGROUNII w ponad 50 miejscach w kraju. Protest odbędzie się również w powiecie ostrowskim, a policjanci zalecają w czasie protestów korzystać z objazdów.

W dniu 09.02.2022 r. od godziny 10:00 z uwagi na protest będą utrudnienia w ruchu drogowym na drodze krajowej nr 25 na trasie Kalisz- Ostrów (od m. Ociąż do skrzyżowania ulic Raszkowska/Krotoszyńska/al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp.) Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin.

Policjanci zalecają dla samochodów osobowych objazd odcinka drogi krajowej nr 25 przez miejscowości Ociąż- Kwiatków- Lewków- Kołątajew – Karski lub Skalmierzyce- Śliwniki- Psary- Rososzyca- Sieroszewice- Parczew- Wtórek, w zależności od kierunku docelowego.

Policjanci proszą również pieszych korzystających z przejść dla pieszych, szczególnie  w rejonie al. Słowackiego w Ostrowie Wlkp., o zachowanie ostrożności.

W naszym regionie protestów należy spodziewać się m.in.

  • Koszuty DK11 (przejazd z Koszut do centrum Środy Wielkopolskiej ul. Inwalidów Wojennych (DK 11);
  • DK 11 blokada ronda wjazd S11, S8;
  • przejazd traktorów trasa Gostyń w kierunku Leszna DK 12 i powrót.

W związku z protestem na drodze krajowej DK 11 (439 km) przy granicy powiatów kępińskiego i ostrzeszowskiego policjanci zalecają objazdy:

Od strony Katowic w kierunku Poznania zjazd z drogi ekspresowej S11 na wysokości m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), następnie przez m. Kępno w kierunku m. Doruchów,  drogą wojewódzką W450 w kierunku m. Grabów nad Prosną oraz drogą wojewódzką W447 w kierunku m. Antonin.

Od strony Poznania w kierunku Katowic zjazd z drogi krajowej DK11 w m. Ostrzeszów w drogę wojewódzką W449 w kierunku m. Syców, a następnie drogą ekspresową S8 w kierunku m. Olszowa (węzeł Kępno Wschód), skrzyżowanie z drogą ekspresową S11 bądź drogą wojewódzką W482 w kierunku m. Kępno
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments