Protestowali przed ostrowskim sądem

0

W niedzielę, 1 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji „Solidarnie z sędziami – Robimy to dla wszystkich” przed budynkiem Sądu Rejonowego w Ostrowie demonstrowano jak mówią organizatorzy akcji „przed dalszym demolowaniem państwa prawa przez rządzącą partię PiS!

Wydarzenie w naszym mieście zorganizował Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, a podobnych wydarzeń odbyło się ponad 100 w całym kraju. Przed ostrowskim sądem zgromadzili się sympatycy opozycji, mieszkańcy miasta oraz lokalni politycy.

– W ramach tego wydarzenia nasza grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” podjęła się organizacji tego zgromadzenia i cieszę się że państwo odpowiedzieliście tak licznie na nasze zaproszenie – mówił podczas zgromadzenia Jerzy Wójcicki.

W ramach akcji m.in protestowano przeciwko jak mówią organizatorzy akcji „próbom łamania kręgosłupów moralnych sędziów i próbom ich zastraszania„. Jako przykład podawany jest sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna, który najpierw został odwołany z delegacji w Sądzie Okręgowym, a następnie wszczęto przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.

Podczas zgromadzenia wzywano również rządzących do przestrzegania konstytucji i realizacji prawomocnych wyroków.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments