Muzeum w Lewkowie- Zespół Pałacowo- Parkowy

W Muzeum w Lewkowie w budynku Dawnej Wozowni będzie można od 8 sierpnia podziwiać obrazy światowej sławy tenora Wiesława Ochmana.  Na wystawie zaprezentowane zostanie malarstwo tworzone przez artystę od końca lat 70-tych do czasów obecnych.

WIESŁAW OCHMAN to światowej sławy tenor, malarz, kolekcjoner, poliglota i filantrop. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Bolkowie.  Jak możemy przeczytać w wywiadach malarstwo pasjonowało go od dzieciństwa.

Obrazy malowane przez ostatnie pół wieku przez Wiesława Ochmana będzie można oglądać w Muzeum w Lewkowie od 8 sierpnia do 10 września 2023r. Są to obrazy o tematyce polskiej oraz hiszpańskiej. Dzieła pochodzą z prywatnej kolekcji Oskara i Jarosława Świtałów oraz z kolekcji Wiesława Ochmana.

– Wisienką na torcie jednak i wydarzeniem, które już teraz warto wpisać w kalendarz, będzie spotkanie z artystą podczas finisażu wystawy. Spotkanie z Wiesławem Ochmanem odbędzie się w niedzielę 10 września 2023r. o godzinie 16.00 w budynku Dawnej Wozowni. Na spotkanie będą obowiązywały bezpłatne wejściówki – mówi Sylwia Nowicka, dyrektor Muzeum w Lewkowie- Zespół Pałacowo- Parkowy.

Spotkanie z artystą 10 września 2023r. poprowadzi Oskar Świtała – pasjonat i promotor sztuki, impresario Mistrza Wiesława Ochmana, dyr. art. Festiwalu Wiesława Ochmana, organizator wydarzeń artystycznych, konferansjer, dziennikarz kulturalny, założyciel Galerii Sympatyków Sztuki, były artysta baletu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej. Rozmowę ubarwią wizualizacje multimedialne, ukazujące całe spektrum życia i kariery Wiesława Ochmana. Pochodzą zarówno z archiwum prywatnego Mistrza, jak i z archiwów najważniejszych teatrów operowych świata.

Czas trwania wystawy: 8 sierpnia 2023 – 10 września 2023r.
Miejsce: Dawna Wozownia Muzeum w Lewkowie
Ceny biletów:
20 złotych – normalny,
15 złotych – ulgowy,
50 złotych – bilet rodziny (2 dorosłych i maksymalnie 4 dzieci)

Finisaż wystawy 10 września 2023r. – obowiązywać będą bezpłatne wejściówki – do odbioru od 1 września w kasie muzeum.

Zobacz również: Jak nas oszukuje mózg – wkrótce kolejna interaktywna wystawa w Lewkowie

Zobacz również: Trzecia edycja Festiwalu Podróży i Regionu „Odyseja Antonińska 2023”. Program wydarzenia
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments