W dniach 27-28 lutego, odbędzie się pierwsza edycja międzynarodowego konkursu „MAGIC OF DANCE”, który będzie można oglądać podczas transmisji internetowej.

– International Dance Competition „Magic of Dance” jest pierwszym tego typu konkursem w Polsce – mówi Urszula Szczepaniak, Prezes zarządu Stowarzyszenia Kulturalnego „Gwiazda”. – Poprzednie edycje organizowanego przez nas Ogólnopolskiego Konkursu Tanecznego „Magia Tańca” cieszyły się dużą popularnością, a sam festiwal stał się rozpoznawalną marką w środowisku tanecznym w Polsce. Stąd narodził się pomysł, aby pójść o krok dalej i podjąć się organizacji konkursu międzynarodowego, który daje możliwość konfrontacji tanecznej bez konieczności przemieszczania się.

Do przeglądu zgłosiło się 640 uczestników, którzy łącznie wykonają 280 choreografii. Wśród młodych wykonawców zaprezentują się głównie tancerze z Polski, ale również z Japonii, Finlandii, Hiszpanii, Egiptu i Armenii. Podczas konkursu soliści, duety/tria i formacje prezentować będą: taniec klastyczny, modern, jazz oraz inne formy tańca.

Jury konkursu oceniało będzie nagrania wideo, pracując zdalnie: Wiesław Dudek – w Japonii, Cecilia Cegovia – w Hiszpanii, Kornelia Lech – w Izraelu, Sebastian Białobrzeski – w Gdańsku, Joanna Plata – w Poznaniu. 

Wszystkie prezentacje taneczne udostępnione będą do obejrzenia w transmisji internetowej, 27. i 28. lutego. Szczegółowy harmonogram poszczególnych kategorii podamy wkrótce.

Honorowy Patronat nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek oraz Starosta Ostrowski Paweł Rajski.

Portal Twój Ostrów objął konkurs Patronatem Medialnym.
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments