zegarek zmiana czasu letni zimowy
zdjęcie poglądowe

W najbliższy weekend czeka nas zmiana czasu i wskazówki zegarków trzeba przestawić na czas letni. Będziemy więc mieli noc o godzinę krótszą, a wskazówki przestawią się z godziny 2 na 3.

Zmiana czasu z zimowego na letni odbywa się w ostatni weekend marca i w tym roku stanie się to zatem w nocy z 25 na 26 marca. Będziemy spać o godzinę krócej, bo o godz. 2:00 przesuniemy wskazówki o godzinę do przodu, czyli na godz. 3:00.

Na szczęście większość naszych zegarków, czy telefonów zrobi to automatycznie.

W tym miejscu chcemy przypomnieć, że podjęte były działania w kierunku zlikwidowania zmiany czasu. Obecnie jednak prace nad ujednoliceniem tego zagadnienia zostały zawieszone. W październiku 2021 r. Komisja Europejska wydała komunikat ws. zmian czasu w latach 2022–2026. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie kraje członkowskie EU „muszą przygotować przepisy prawne, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia ze zmianami czasu”.

Wynika z tego, że przez kolejnych pięć lat, o ile Komisja Europejska nie powróci do prac nad odejściem od zmian czasu, będzie obowiązywał czas zimowy i letni.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments