fot: pixabay.com

Na dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski poinformował, że do 26 czerwca uczniowie będą odbywali zajęcia zdalnie.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca, a od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Dzisiaj poinformowano, że kolejni uczniowie nie wrócą już w tym roku do szkół i do 26 czerwca będą nadal odbywali zajęcia w formie elektronicznej.

– Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą – mówi minister Dariusz Piontkowski.

Uruchomione zostają konsultacje dla uczniów z nauczycielami w szkołach, a także praktyki zawodowe u pracodawców dla uczniów wszystkich klas technikum oraz zajęcia praktyczne dla uczniów III klas branżowej szkoły I stopnia oraz zajęcia praktyczne z nauki jazdy pojazdami silnikowymi dla uczniów III klas technikum. Ponadto wszyscy uczniowie technikum będą mieli możliwość praktyk zawodowych u pracodawcy lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

Podczas konferencji poruszona została również kwestia rozpoczęcia roku.

– Na ten moment zakładamy, że we wrześniu będziemy mogli normalnie przyjąć dzieci w szkołach – mówi szef MEN.