policja-areszt

Przyjmował zaliczki za wykonanie prac wykończeniowych czy też montażu okien, drzwi i nie wykonywał zleconych prac. Tym samym naraził swoich klientów na straty blisko 350 tys. zł. 41-latek usłyszał zarzuty oszustwa.

Policjanci zostali powiadomieni o oszustwie, gdzie jak wynikało z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego, u 41-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego, prowadzącego działalność gospodarczą związaną z wykończeniami budynków, zamówił żaluzje, drzwi i bramy wraz z montażem. Pomimo, że na ten cel wpłacił zaliczkę, prace nie zostały wykonane. Pokrzywdzony stracił ponad 50 tys. zł.

To nie była jedyna osoba pokrzywdzona przez 41-letniego przedsiębiorce. Podobne zamówienia na wykonanie m.in. okien, drzwi, rolet wraz z montażem złożyły jeszcze cztery inne osoby. One również wpłaciły wysokie zaliczki, jednak ani produkty ani montaż nie zostały przez zleceniobiorcę wykonane.

Przedsiębiorca nie zwrócił też zamawiającym pieniędzy, które mu wpłacili. Łączne straty jakie ponieśli pokrzywdzeni wyniosły blisko 350 tys. zł.

Ostatecznie 41-latek usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa oszustwa na na szkodę pięciu osób. Grozi mu za to kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. W toku prowadzonego śledztwa policjanci dokonali także zajęcia mienia o wartości 100 tys. zł na poczet przyszłej kary.

Zobacz również: 18-latek zatrzymany z narkotykami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments