Przeprowadzono dezynfekcje miejsc publicznych w Ostrowie /Zdjęcia/

0

W Ostrowie Wielkopolskim, w nocy z 9 na 10 kwietnia, wykonana została dezynfekcja miejsc publicznych. Działania mają charakter profilaktyczny i związane są z zapobieganiem rozprzestrzeniania się zakażeń koronawirusem. 

– Wykonując te prace firma zastosowała środki i sposób ich przeprowadzania zgodny z wytycznymi przekazanymi samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a użyte do dezynfekcji środki są bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Zdezynfekowanych zostało 148 wiat przystankowych z terenu miasta, 97 ławek na Centrum Przesiadkowym, 37 ostrowskich parkomatów oraz biletomaty stacjonarne – wymienia Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.

Do prac związanych z zapewnieniem ostrowianom bezpieczeństwa wykorzystano biobójczy produkt dezynfekujący do rąk i powierzchni na bazie alkoholu, który wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, nie wymaga spłukiwania wodą, jest łagodny dla skóry rąk i nie zawiera barwników i substancji zapachowych.

Przeprowadzona akcja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Wcześniej wprowadziliśmy niezwykle skrupulatną dezynfekcję autobusów, teraz podjęliśmy decyzję o odkażeniu miejsc publicznych. W tej trudnej sytuacji chcemy maksymalnie zadbać o zdrowie naszych mieszkańców – dodaje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
ŹRÓDŁOUM Ostrów