W czwartek, 4 maja na drogach powiatu ostrowskiego odbyły się wzmożone kontrole trzeźwości kierujących podczas których policjanci zatrzymali 5 kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj, ostrowscy policjanci ruchu drogowego, już od wczesnych godzin porannych kontrolowali trzeźwość kierujących. Niestety zatrzymani zostali kolejni kierujący, którzy nie powinni kierować pojazdami.

O 5:15 został zatrzymany 38-latek. Mężczyzna jechał samochodem osobowym mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Po godzinie 7:00 policjanci zatrzymali 49-latka. W tym przypadku, podobnie jak u 38-latka badanie stanu trzeźwości kierującego toyotą wykazało niecały promil alkoholu.

Zarówno 38 jak i 49-latek odpowiedzą za przestępstwo. Za taki czyn grozi do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów, sankcja na rzecz Funduszu Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie przynajmniej 5000 zł, a także grzywna.

Natomiast, troje kolejnych kierujących zatrzymanych do kontroli, którzy mieli poniżej pół promila, odpowie za wykroczenie. Może im grozić grzywna nie niższa niż 2500 zł lub kara aresztu.

Zobacz również: Tragiczny wypadek w regionie. Nie żyje jedna osoba
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments