Przestępcy nadal korzystają z metody oszustwa na Covid, gdzie pod pretekstem uratowania ciężko chorego członka rodziny wyłudzają pieniądze od starszych osób.

Tylko w ubiegłym tygodniu w Wielkopolsce doszło do kilku prób oszustw na tzw. legendę, głównie na „policjanta”. Doszło jednak również do oszustwa na covid. Do 90-latki zadzwoniła kobieta podająca się za lekarza. Poinformowała ona seniorkę, że bliska jej osoba przebywa w ciężkim stanie w szpitalu, chora na covid i potrzebne są środki finansowe na jej leczenie.

Starsza kobieta chcąc pomóc rodzinie, przekazała kobiecie, która przyszła do niej do domu 15 tysięcy złotych na leki. Po krótkim czasie seniorka skontaktowała się z bliskimi i kiedy okazało się, że bliscy są zdrowi, zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na Policję.

Funkcjonariusze ponownie apelują, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób i nie przekazywać obcym pieniędzy. Przestępcy podają się za pracowników administracji, krewnego, uzdrowiciela, sąsiada a nawet policjanta!

Ostrzegamy: każdy kto dzwoni i prosi o przekazanie lub przelanie na konto pieniędzy TO OSZUST!

Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać!

Zobacz również: Najpopularniejsze oszustwa internetowe. Nie daj się złowić. Można sporo stracić
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments