Wielkopolska Policja po raz kolejny ostrzega u apeluje o dokładne weryfikowanie tego, kogo mamy zamiar wpuścić do swojego domu lub mieszkania. Niestety w ostatnim czasie doszło do kilku oszustw i kradzieży, gdzie sprawcy podszywali się m.in. pod pracowników pogotowia wodociągowego.

W ostatnim czasie miało miejsce kilka zdarzeń związanych z kradzieżą gotówki, biżuterii lub innych wartościowych przedmiotów bezpośrednio z miejsca zamieszkania osób pokrzywdzonych. Oszuści wykorzystywali do tego legendę – podszywanie się pod pracowników pogotowia wodociągowego.

Sposób działania przestępców jest bardzo prosty i polega na rzekomym usunięciu usterki, co oczywiście nie jest zamiarem oszusta. Celem są pieniądze i inne drogocenne przedmioty, które posiadamy w domu czy mieszkaniu. Taki oszust prosząc o pomoc w usunięciu awarii może poprosić np. o odkręcenie wody w łazience, a w trakcie naszej nieobecności szybko zajrzy w najbardziej prawdopodobne miejsca przechowywania oszczędności takie jak szafki nocne, kasetki pod łóżkiem, komody, szuflady czy barki w meblach segmentowych.

Osoby pokrzywdzone często dowiadują się, że zostały okradzione nawet po kilku tygodniach, kiedy np. muszą zapłacić rachunki, a sięgając po pieniądze okazuje się, że ich nie ma.

Oczywiście przestępcy mogą podszywać się pod pracowników społecznych, elektryków, czy innych instytucji. Jeśli jesteśmy sami w domu poprośmy o pomoc sąsiada. Wszystko po to, by bacznie przyglądać się poczynaniom „fachowców”.

Zobacz również: Oszukano kilku mieszkańców Ostrowa
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments