Jak informuje Policja oszustwo „na Blika” staje się obecnie jedną z najpopularniejszych metod wyłudzania pieniędzy. Niemal każdego dnia policjanci przyjmują zgłoszenia o tego typu przestępstwach.

Jak już kilka razy informowaliśmy oszuści ciągle modyfikują swoje metody i korzystają z każdej nadarzającej się okazji, aby wprowadzić w błąd i wykorzystać zaufanie innych osób. Od pewnego czasu stosują nową metodę wyłudzania pieniędzy „na BLIK-a” i policjanci niemal każdego dnia otrzymują zgłoszenia o tego typu oszustwach.

Większość tego typu przestępstw zaczyna się od przejęcia czyjegoś konta na portalu społecznościowym. Przestępcy za ich pomocą rozsyłają prośby do znajomych o opłacenie jakiegoś zamówienia czy też pożyczkę. Oszuści piszą, że nie mają możliwości wygenerowania kodu niezbędnego do realizacji pilnego zamówienia. Osoba podaje kod BLIK, a następnie autoryzuje przelew sms-em. Po czasie okazuje się, że opłaciliśmy zamówienie oszustom.

Dlatego też zawsze w takich przypadkach warto potwierdzić czy faktycznie pisze od nas znajomy, najlepiej poprzez kontakt telefoniczny.

Policjanci apelują o rozwagę przy podawaniu kodów do transakcji internetowych, nawet jeśli osoba podaje się za bliską znajomą czy członka rodziny.

Warto przeczytać: Uwaga na fałszywe sms-y zawierające linki do dokonania płatności
ŹRÓDŁOpolicja.pl
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments