23 pary małżeńskie z 50-letnim stażem oraz trzy pary obchodzące Gody Diamentowe świętowały jubileuszy długoletniego pożycia małżeńskiego w gminie Nowe Skalmierzyce

Jest mi bardzo miło, że przyjęliście zaproszenie na uroczystość, podczas której możecie wrócić wspomnieniami do najpiękniejszych i najbardziej wzruszających chwil Waszego życia, kiedy to wiedzeni uczuciem oraz wzajemną ufnością połączyliście swój los wkładając na dłonie obrączki – przywitał jubilatów prowadzący uroczystość sekretarz Gminy a jednocześnie kierownik USC Michał Ciupka. Od dziesiątków lat kroczycie drogą miłości, która […] wyraża wolę i odpowiedzialną decyzję bycia razem „na dobre i na złe”.

Za tę wolę bycia razem małżonkowie wyrazili wzajemną wdzięczność wygłoszonymi podziękowaniami, po których nastąpił akt dekoracji odznaczeniami „Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” nadanymi przez Prezydenta RP.

Dzisiejsza uroczystość to święto prawdziwie dojrzałej miłości. Wydarzenie dające możliwość, by w imieniu mieszkańców naszej gminnej wspólnoty wyrazić wdzięczność za dar trwałości Waszych związków. […] aby przetrwać u boku drugiej osoby dziesiątki lat, budując z nią trwałe, szczęśliwe i pełne bezpieczeństwa domowe gniazdo dla następnych pokoleń, trzeba wyzbyć się egoizmu, umieć sprostać mniej romantycznym obowiązkom codzienności, oddać się w pełni rodzinie. Wspólnej życiowej wędrówce muszą więc towarzyszyć cierpliwość, wyrozumiałość, szczere, otwarte serca. Ten trudny życiowy egzamin zdaliście wzorowo, jesteście więc wzorem dla młodszych pokoleń – mówił burmistrz Jerzy Łukasz Walczak .

Pary przybyłe na jubileusz Złotych Godów: Halina i Henryk Andrzejewscy, Leokadia i Marian Binkowie, Barbara i Czesław Briese, Maria i Tadeusz Czabańscy, Teresa i Henryk Dąbkowscy, Anna i Józef Dominiakowie, Maria i Ryszard Grzesiakowie, Maria i Wincenty Januszowie, Bożena i Edward Karbowiakowie, Urszula i Kazimierz Konieczni, Bogumiła i Stanisław Maciejewscy, Krystyna i Kazimierz Michalakowie, Krystyna i Bronisław Młynikowscy, Eleonora i Stanisław Pawlakowie, Czesława i Władysław Puszkarkowie, Jadwiga i Stanisław Reinhardowie, Krystyna i Henryk Sówkowie, Krystyna i Andrzej Stasikowie, Krystyna i Kazimierz Strankowscy, Kazimiera i Jan Szymczakowie, Teresa i Marian Walczakowie, Genowefa i Eugeniusz Woźniakowie oraz Anna i Czesław Zduńscy.

Jubilaci obchodzący Diamentowe Gody: Krystyna i Stanisław Mikołajczykowie, Maria i Czesław Płomińscy oraz Joanna i Kazimierz Ratuszni.
ŹRÓDŁOUMiG Nowe Skalmierzyce, Magdalena Kąpielska
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments