Przypominamy, aby nie przelewać pieniędzy na konta, których wiarygodności wcześniej nie sprawdziliśmy – nawet wtedy, gdy prosi nas o to pracownik banku. Niestety mieszkaniec powiatu ostrowskiego dał się nabrać.

Jedną z metod, której używają cyberprzestępcy, aby wykorzystać naszą nieostrożność to spoofing telefoniczny, czyli fałszywe połączenia telefoniczne przestępców podszywających się pod banki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, 3 lipca otrzymali zgłoszenie dotyczące oszustwa. Do mieszkańca naszego powiatu zadzwoniła osoba podająca się za pracownika banku. W pokrzywdzonym nie wzbudziło to podejrzeń, ponieważ na telefonie wyświetlił się numer zapisany jako jego bank.

Fałszywy pracownik banku powiedział pokrzywdzonemu, że jego pieniądze są zagrożone. Oszust powiedział, że pokrzywdzony powinien teraz podać czeki blik, by uniknąć nieautoryzowanych transakcji i wypłat z jego konta. Mężczyzna kilkukrotnie podał kody BLIK. Oszust w ten sposób wypłacił z konta pokrzywdzonego 20 tysięcy złotych.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments