Gmina Przygodzice znalazła się w gronie finalistów konkursu „Wielkopolska Gmina Przyjazna Rodzinie”, który organizowany był już po raz trzeci.

Celem konkursu jest promowanie samorządów angażujących się w działania prorodzinne.
W tym roku do zmagań konkursowych zgłosiło się kilkadziesiąt gmin z terenu Wielkopolski. Rekomendacji sześciu kandydatów do nagród dokonała działająca przy wojewodzie wielkopolskim Rada Rodziny. Spośród nich wyłoniono trzech zwycięzców: Gołańcz, Łękę Opatowską i Opatówek.

Wyróżnienie trafiło m.in. do gminy Przygodzice. Jak podkreślono, przygodzicki samorząd wspiera mieszkańców, prężnie realizując ogólnopolski i gminny Program Karta Dużej Rodziny, gwarantujący m.in. zniżki w opłatach komunalnych, organizuje pomoc żywnościową i rzeczową dla najuboższych, stara się pobudzać aktywność zawodową podopiecznych GOPS. Swoimi działaniami na różne sposoby wspiera lokalną społeczność, dzięki czemu mieszkańcy w różnym wieku mogą uczestniczyć w rodzinnych spotkaniach i przedsięwzięciach. Gmina organizuje również kolonie letnie dla dzieci, dba o seniorów, czy wreszcie przyznaje stypendia dla dzieci i młodzieży.

 
ŹRÓDŁOUG Przygodzice
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments