Z inicjatywy radnego Bartosza Ziółkowskiego, przewodniczącego Klubu „Przyjazny Powiat” Powiat Ostrowski w tym roku po raz pierwszy przeznaczy z budżetu środki dla organizacji pozarządowych na społeczne działania edukacyjne w zakresie walki ze smogiem, ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.


Radny Bartosz Ziółkowski zgłosił taki wniosek już na początku stycznia podczas prac nad projektem budżetu powiatu na 2019 rok. 25 marca rozpoczął się pierwszy etap procedury przekazania tych środków dla NGO – konsultacje zmiany Programu Współpracy Powiatu Ostrowskiego z Organizacjami Pozarządowymi. Potrwają one do 16 kwietnia.

Dzięki temu jeszcze w tym roku po ogłoszeniu konkursu będzie możliwość skorzystania przez organizacje społeczne z dotacji w sferze edukacja na projekty związane z ochroną środowiska i edukacją antysmogową.

– Jest to realizacja elementu mojego powiatowego programu wyborczego w punkcie „STOP SMOG”. Jestem przekonany, że to pierwszy dobry przykład wspólnego ponadpolitycznego działania w walce ze smogiem, który dotyczy wszystkich i nie zna granic administracyjnych ani szczebli władzy publicznej – podkreśla Bartosz Ziółkowski.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments