Do 9 sierpnia przyjmowane będą zgłoszenia udziału w Przygodzickim Biennale Sztuki „Retrospektywa”. Wydarzenie odbędzie się 13 września w parku sołeckim w Topoli – Osiedlu. Kuratorem wystawy jest Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.

 

– Dla mnie w całym wydarzeniu istotny jest głos i impuls dla twórcy. Nie mam na myśli twórcy mainstream’owego, ale tego działającego w ukryciu, o którym świat jeszcze nie usłyszał – mówi inicjator tego przeglądu Marcin Biegański. – Wystawa ma być zachętą dla tych, którzy często tworzą w zaciszu domowym do przysłowiowej szuflady, aby pokazali swoją twórczość innym. Idea, jaka przyświeca tej imprezie, jest taka, aby sztuka i wszelkie jej formy „wyszły”, choć na chwilę, z galerii na zewnątrz do odbiorcy.

Zgłoszenia prac przyjmowane będą do 9 sierpnia. Mogą być one wykonane w dowolnej technice i obejmować cały zakres sztuk, czyli: malarstwo, rzeźba, tkanina, grafika, rysunek, fotografia, techniki własne i mieszane, instalacje, art-video, performance, muzyka, film, rękodzieło, teatr, poezja i inne.

Zobacz również: Portret Fryderyka Chopina na przystanku autobusowym [ZDJĘCIA]
ŹRÓDŁOUG Przygodzice
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments