Z końcem czerwca upływa termin składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Przypominamy, że obowiązek ten dotyczy każdego właściciela lub zarządcy nieruchomości, także zarządcy ogródków działkowych.
Dokument można złożyć drogą elektroniczną na stronie: https://ceeb.gov.pl/ lub przesłać przez ePUP. Na wysłanie deklaracji mieszkańcy mają czas do końca czerwca 2022 roku w przypadku budynków już istniejących. W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw. Także w sytuacji wymiany źródła ciepła dni lub spalania paliw jest to również termin 14 dni.

Niestety jak wynika z opublikowanych danych m.in. w Ostrowie Wielkopolskim nadal nie zrobiło to 45% mieszkańców, a niezłożenie deklaracji w terminie może skutkować grzywną w wysokości do 500 zł, która może wzrosnąć nawet do 5000 zł, jeśli sprawa trafi na drogę sądową.
Zobacz również: Czym opłaca się ogrzewać nasze domy? Ostrowianin przygotował specjalny kalkulator























