Ostrovia 1909 po rzutach karnych wygrała wyjazdowe spotkanie z Obrą Kościan w ramach 1/16 Totolotek Pucharu Polski z Obrą Kościan i awansowała do kolejnej rundy.

W 25 minucie po wrzutce w polu karnym biało-czerwoni nie upilnowali Mateusza Józefiaka, który wyprowadził gospodarzy na 1:0. W 63 minucie kapitalnym uderzeniem z okolic 25 metra do remisu doprowadził Daniel Kaczmarek.

Im bliżej było końca pojedynku tym Ostrovia zyskiwała przewagę i atakowała. Ostatecznie po regulaminowym czasie gry mieliśmy więc wynik 1:1. O zwycięstwie miały zdecydować rzuty karne.

W pierwszej odsłonie górą byli bramkarze. Następnie swoje szanse wykorzystali Daniel Kaczmarek, Damian Błaszczyk, Kamil Krawczyk i Mateusz Sobczak. W piątej serii drugi rzut karny wybronił Kacper Dziuba co oznaczało wygraną 4:3 dla biało-czerwonych.

Kolejna runda Totolotek Pucharu Polski na szczeblu WZPN zaplanowana została na 25 marca, a pary rozgrywek 1/8 ma wyłonić losowanie.

Obra Kościan – Ostrovia 1909 1:1 (1:0), karne 3:4

Bramki:

1:0 Mateusz Józefiak (25’)

1:1 Daniel Kaczmarek (63’)

Ostrovia 1909 zagrała w składzie:

Kacper Dziuba- Kamil Krawczyk, Kamil Dutkowski, Łukasz Wiącek, Mateusz Rachwalski, Damian Błaszczyk, Maciej Mikulski, Krystian Mokrzycki, Mateusz Ziemiański (78’ Krystian Szczepaniak), Daniel Kaczmarek, Mateusz Sobczak.