Ostrovia 1909 wygrała dzisiejsze ćwierćfinałowe spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski OZPN Kalisz z Pogonią Nowe Skalmierzyce. O awansie do kolejnej rundy, gdzie czeka już KKS 1925 Kalisz zdecydowały rzuty karne.

Spotkanie lepiej rozpoczęli  piłkarze z Nowych Skalmierzyc, którzy bardzo szybko obejmują prowadzenie. W 18 minucie podwyższają prowadzenie po strzale Dawida Kuczyńskiego. Ostrowski zespół w 40 minucie zdobywa kontaktową bramkę.

Po zmianie stron 2 żółtą kartkę otrzymał Dawid Kuczyński i od 73 minuty Pogoń grała w dziesiątkę. W 80 minucie wyrównującą bramkę zdobywa Kamil Krawczyk i do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ zmianie.

O awansie zdecydowały rzuty karne. Nie pomylili się Marek Szymanowski, Łukasz Wiącek i Michał Giecz. Podczas serii rzutów karnych doskonale bronił dzisiaj Bartosz Jankowski, który obronił trzy starzały piłkarzy Pogonii i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej rundy Puchary Polski OZPN Kalisz. Rywalem ostrowskiego zespołu będzie KKS 1925 Kalisz.

Pogoń Nowe Skalmierzyce – Ostrovia 1909 2:2 (2:1) karne 0:3

1:0 Tomasz Kaczmarek (3)
2:0 Dawid Kuczyński (18)
2:1 Tomasz Kempiński (40)
2:2 Kamil Krawczyk (80)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments