Podczas dzisiejszej Sesji Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego odbyło się głosowanie w sprawie odwołania wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

Ostrowscy radni głosowali dzisiaj w sprawie odwołania Marzenny Nowak radnej PIS z funkcji wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego.

W głosowaniu tajnym za odwołaniem zagłosowało 11 radnych, 10 było przeciw, a 1 radny się wstrzymał. Tym samym uchwała nie została przegłosowana, gdyż nie uzyskała bezwzględnej większości głosów.

Przypomnijmy, że w ostrowskiej radzie Koalicja Obywatelska ma 11 radnych, a Trzecia Droga ma 2 radnych. Tym samym głosowanie powinno być formalnością, jednak dzisiaj podczas sesji nie było jednego radnego Koalicji Obywatelskiej. Jeden radny się wstrzymał.

Głosowanie było tajne, więc nie wiadomo, kto się wstrzymał, jednak jak widać naturalni koalicjanci w Radzie Miejskiej czyli Koalicja Obywatelska i Trzecia Droga nie maja pewnej większości. Być może niedługo zmieni się układ sił w ostrowskiej radzie i zaczną się pierwsze transfery do innych klubów radnych.
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments

Będą, będą. To niezgodna Rada. Co jeden to mądrzejszy. A miasto i mieszkańcy gdzieś w tyle. Ale tak wybraliśmy.