Warszawa

Ostrowscy radni Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z apelem do prezydent miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek, aby nie udostępniać Poczcie Polskiej spisu wyborców na potrzeby majowych wyborów korespondencyjnych.

Jak czytamy w apelu – „Szanowna Pani Prezydent,rządzące Prawo i Sprawiedliwość postanowiło zniszczyć podstawy funkcjonowania demokratycznego państwa prawnego, którego organy działają w granicach i na podstawie prawa. Uważamy organizowane bez podstawy prawnej korespondencyjne wybory prezydenckie w dniu 10 maja br. za zamach na podstawowe zasady i wartości ustrojowe Rzeczypospolitej Polskiej.”

Ostrowscy radni uważają, pomoc w organizowanych bez podstawy prawnej nielegalnych wyborach kopertowych, będzie stanowiła rażące naruszenie prawa, w tym ustawy o ochronie danych osobowych.

Jednocześnie radni nie wyrażają zgody na udostępnianie ich danych osobowych Poczcie Polskiej – „Sami również nie wyrażamy zgody na udostępnienie naszych danych osobowych i zwracamy się z zapytaniem, czy ma Pani Prezydent świadomość, że pomoc w organizacji bezprawnych wyborów kopertowych będzie stanowiło złamanie obowiązujących przepisów?”

Pełna treść apelu ostrowskich radnych Koalicji Obywatelskiej:

Zapraszamy również do udziału w naszej sondzie:

Głosowanie jest obecnie niemożliwe.