Zainicjowanie i prowadzenie edukacji energetycznej młodzieży przez Powiat Ostrowski zaproponował radny Bartosz Ziółkowski podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Ostrowskiego. Okazją do tego jest ogłoszony w Województwie Wielkopolskim konkurs „Energia mojej przyszłości – Wielkopolska 2050”.

Przewodniczący Klubu Przyjazny Powiat wskazał, że ekologiczna energetyka to obecnie jedno z najważniejszych wyzwań dla samorządów i naszych wspólnot lokalnych.

Jestem przekonany, że obok zainicjowanej wcześniej edukacji antysmogowej, będzie to kolejny element pozytywnie włączający młodzież Powiatu Ostrowskiego we współtworzenie przyjaznej przyszłości ekologicznej i energetycznej naszego powiatu – podkreśla Bartosz Ziółkowski.

Celem konkursu jest promowanie wśród młodzieży nowoczesnych, nisko i zeroemisyjnych źródeł energii oraz podnoszenie świadomości dotyczącej wyzwań związanych ze zmianami klimatycznymi. Nabór szkół ponadpodstawowych trwa do 22 listopada.

Odnosząc się do interpelacji przewodniczącego Ziółkowskiego, starosta Paweł Rajski zapewnił, że interesujący temat interpelacji znajdzie odzwierciedlenie w podjętych działaniach.

Będzie to pierwszy krok do tworzenia „pokolenia czystej energii” w Powiecie Ostrowskim – podsumowuje Bartosz Ziółkowski.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments