Radosław Strzelczyk, zrezygnował z funkcji prezesa i członka zarządu TŻ Ostrovia S.A. Opublikowane zostało oświadczenie zarządu, które poniżej publikujemy.

Oświadczenie zarządu TŻ Ostrovia S.A.

W związku z rezygnacją z funkcji prezesa i członka zarządu TŻ Ostrovia S.A. pana Radosława Strzelczyka, klub informuje, że zarząd spółki obecnie tworzą Waldemar Górski jako prezes oraz Mariusz Staszewski jako członek zarządu.

Zarząd serdecznie dziękuje panu Radosławowi Strzelczykowi za kilkuletnią pracę na rzecz ostrowskiego żużla i pełnienie funkcji zarządu spółki. Cieszymy się, że pozostaje nadal z nami jako akcjonariusz TŻ Ostrovia S.A. Wierzymy, że obecna sytuacja jest tylko przejściowa, a bez względu na pełnione funkcje nadal będziemy wspólnie działać dla dobra sportu żużlowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Jesteśmy przekonani o  dalszej dobrej współpracy na linii TŻ Ostrovia S.A. – stowarzyszenie Towarzystwo Żużlowe Ostrovia w kwestii szkolenia adeptów i juniorów ostrowskiego klubu.

Jednocześnie chcemy uspokoić kibiców, że wbrew niektórym artykułom pojawiającym się w mediach, sytuacja finansowa TŻ Ostrovia S.A. jest stabilna i normalnie przygotowujemy się do startu rozgrywek eWinner 1. Ligi. W dobie pandemii nikomu nie jest łatwo i większość klubów odczuła skutki kryzysu. Robimy jednak wszystko, by przetrwać ten trudny czas.

Przy okazji serdecznie dziękujemy władzom miasta Ostrowa Wielkopolskiego z panią prezydent Beatą Klimek na czele oraz prezesowi Centrum Rozwoju Komunalnego panu Bartoszowi Ziółkowskiemu za wsparcie oraz pomoc w rozwiązaniu trudnego tematu, jakim była kwestia użytkowania Stadionu Miejskiego. 

Dziękujemy również naszym sponsorom tytularnym firmie Arged oraz Malesa Pokrycia Dachowe oraz panom Janowi i Andrzejowi Garcarkom. Słowa podziękowania kierujemy do każdego z naszych sponsorów i partnerów. Cieszymy się, że jesteście nadal z nami i wierzymy, że wspólnie przetrwamy ten ciężki czas. Dziękujemy naszym kibicom za zakupione karnety, wirtualne karnety, za wsparcie zrzutki #OSTROpoSWOJE. Do zobaczenia już wkrótce na Stadionie Miejskim. Na razie w ograniczonej przepisami liczbie osób, ale wierzymy, że niedługo wszystko wróci do normalności i znów wszyscy razem pojedziemy #OSTROpoSWOJE.

***

O swojej rezygnacji, Radosław Strzelczyk poinformował również wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych, gdzie wyjaśnił przyczyny jej złożenia.

Szanowni Państwo

Informuję, że podjąłem trudną decyzję o złożeniu rezygnacji z funkcji prezesa i członka zarządu TŻ Ostrovia S.A. Nadal jednak pozostaję akcjonariuszem wspomnianej spółki. Nie wycofuję się z działalności na rzecz ostrowskiego żużla, a jedynie ją ograniczam.
Żyjemy i działamy w trudnych czasach. Pandemia koronawirusa sprawiła, że muszę bardziej skupić się na prowadzonej działalności gospodarczej, dzięki której mogłem przez lata wspierać ostrowski żużel.
Mojemu następcy życzę powodzenia i trzymam kciuki za dalsze funkcjonowanie TŻ Ostrovia S.A. Jednocześnie deklaruję, że członkowie zarządu i akcjonariusze mogą nadal liczyć na moją pomoc, radę i wsparcie. TŻ Ostrovia S.A traktowałem jak swoje dziecko. Budowaliśmy je wspólnie od podstaw. Miałem i nadal mam swoją wizję rozwoju klubu, plany i marzenia. Wierzę, że zarząd będzie kontynuował to, co robiliśmy wspólnie przez ostatnie lata. Dziękuję Waldemarowi Górskiemu oraz Mariuszowi Staszewskiemu za współpracę i życzę samych sukcesów zarówno na niwie organizacyjnej, a przede wszystkim sportowej.
Dziękuję serdecznie władzom samorządowym z Panią Prezydent, Beatą Klimek na czele. Dziękuję prezesowi Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. Panu Bartoszowi Ziółkowskiemu oraz wszystkim sponsorom i partnerom TŻ Ostrovia S.A., z którymi miałem przyjemność współpracować.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do sponsorów tytularnych TŻ Ostrovia. Dziękuję Tomaszowi Wasiakowi oraz jego wspólnikom z firmy Arged, a także Krzysztofowi Malesie z firmy Malesa Pokrycia Dachowe. Dziękuję również nieocenionym sponsorom ostrowskiego żużla Janowi i Andrzejowi Garcarkom z firmy Auto Partner Garcarek z Ociąża.
Dziękuję wszystkim pracownikom i współpracownikom klubu oraz mojej firmy, którzy na co dzień pracowali na budowę marki TŻ Ostrovia #OSTROpoSWOJE, wdrażając w życie nasze wspólne pomysły.
Nadal pozostaję prezesem stowarzyszenia Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, które prowadzi szkółkę żużlową. Dalej będę działał dla ostrowskiego żużla i robił wszystko, byśmy doczekali się kolejnych wychowanków, a także wspólnie mieli takie powody do radości, jak podczas niezapomnianego zeszłorocznego półfinału play-off.
Kibicom dziękuję za każde ciepłe słowo, które usłyszałem w ostatnich latach. To motywowało do dalszych działań i kolejnych przedsięwzięć. Dziękuję również za słowa krytyki. Jak wszyscy, także i ja popełniałem błędy, bo nie popełnia ich tylko ten, kto nic nie robi.
Kończąc, dziękuję za wsparcie zrzutki #ratujMYżużel, którą wkrótce zakończymy, a także ciepłe przyjęcie hymnu #OSTROpoSWOJE. Mam nadzieję, że już niedługo razem zaśpiewamy go na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.

Radosław Strzelczyk