„Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witold Banach

Publikacja Witolda Banacha, dyrektora Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” pojawiła się na serwisie Storytel.

„Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” doczekała się, drugiego wydania i jest to pierwszy taki przypadek dotyczący pisarza mieszkającego w Ostrowie Wielkopolskim od czasów Gustawa Bojanowskiego i jego “Rękopisu do wnuków” (I wydanie w 1955, II w 1957 roku!). „Radziwiłłowie”, w swoim drugim wydaniu, są dostępni w nowej szacie graficznej.

W kwietniu 2023 roku “Radziwiłłowie” premierowo pojawili się na pierwszym na świecie serwisie, który umożliwia streaming audiobooków na telefonach i tabletach, czyli na Storytel! O losach rodu czyta tam dziennikarz Maciej Jabłoński.

Storytel to ponad 400 000 audiobooków i e-booków po polsku i angielsku, a wśród nich właśnie „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” Witolda Banacha.

– Przypominam sobie, że z początku nie bardzo wierzyłem w sukces książki, o czym wspomniałem w jednym z wywiadów. Może dlatego, że w końcowej fazie pracy nad książką byłem nią  bardzo zmęczony. Nie miałem też pewności, czy proponowana konwencja znajdzie uznanie czytelników? Z początku większą wiarę pod tym względem wykazywało Wydawnictwo Poznańskie. Okazało się jednak, że moje obawy były nieuzasadnione. Książka ciągle chętnie jest kupowana, ma dobre recenzje i wygrała w plebiscycie czytelników na najlepszą książkę historyczną roku  organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Sukces rynkowy sprawił, że Wydawca zdecydował się na jej II wydanie. Co oczywiście daje mi powody satysfakcji, tym większej, że – jak się okazało –„Radziwiłłowie” promują nasz region. Mam sygnały, że Czytelnicy podążający śladami bohaterów książki trafiają również do Antonina i Ostrowa Wielkopolskiego – zaznacza autor publikacji Witold Banach.

Radziwiłłowie zaprezentowali się również na Londyńskich Targach Książki (The London Book Fair). To wydarzenie jest jednym z najważniejszych spotkań światowej branży wydawniczej – drugim pod względem rangi w Europie. To impreza o charakterze branżowym, ale i punkt obowiązkowy dla czytelników, bo nie brakuje tu spotkań z pisarzami i wydawcami, wykładów i seminariów.
ŹRÓDŁOUM Ostrów
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments