W miniony weekend tj. 17-19 maja 2019 podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym w Pruszkowie Szymon Potasznik zdobył tytuł Mistrza Polski Juniorów w konkurencji OMNIUM czyli tzw. kolarskim wieloboju składającym się z 4 konkurencji.

Dzień zawodów rozpoczął się wyścigiem punktowym, który był kwalifikacją do OMNIUM. Po nadrobionym okrążeniu i dobrych finiszach Szymon zakończył wyścig na 2 miejscu.

OMNIUM rozpoczął wyścig scratch czyli na tzw. kreskę. Po aktywnej jeździe próby odjazdu naszego zawodnika były niwelowane i pozostał finisz z dużej grupy. Był zdecydowanie najszybszy i niemal z końca stawki udało mu się przejść na czoło grupy by zwyciężyć pewnym finiszem.

Drugą konkurencją był wyścig tempowy w której zwycięstwo po udanym ataku zajął jego kolega z drużyny Konrad Trzęsowski, który odebrał cenne punkty rywalom. Szymon skończył wyścig na 5 miejscu co pozwoliło powiększyć mu przewagę w całym wieloboju. Następną konkurencją był wyścig eliminacyjny w którym co 2 okrążenia odpada ostatni zawodnik. Tutaj można było wszystko zyskać lub stracić. Stopniowo odpadali rywale w tej konkurencji, a gdy Szymon został już sam z 10 przeciwnikami poczuł wiarę w zwycięstwo i pewnie wygrał ten wyścig.

Przed ostatnią konkurencją miał 12 punktów przewagi nad drugim i 20 punktów nad trzecim zawodnikiem. Przyszedł czas na wyścig punktowy składający się z 80 rund i 8 premii co 10 okrążeń. Przez cały dystans czujnie kontrolował przebieg wyścigu i nie pozwolił na żaden skuteczny atak, spokojnie zbierając punkty. Na 20 rund do mety było już pewne, że zwycięży. Na końcu czekał podwójnie premiowany finisz, który wygrał i powiększył przewagę nad drugim zawodnikiem do 22 punktów! Całe omnium KTK KALISZ, w którym teraz trenuje Szymon zakończył wygranymi we wszystkich konkurencjach, ze złotym medalem raszkowianina.

Następnego dnia w konkurencji MADISON wraz z Konradem Trzęsowskim prowadził od startu, niestety uraz kolana, którego doświadczył podczas zderzenia z innym zawodnikiem spowodował, że w efekcie zmagania zakończyli jako 7 para.

Mistrzostwa zapowiadały się bardzo dobrze ponieważ tydzień wcześniej na szosowym Pucharze Polski Szymon Potasznik zajął 6 miejsce w jeździe indywidualnej na czas, co przełożyło się na tytuł wicemistrza Wielkopolski. W rozgrywanym w dniach 12-14 kwietnia etapowym wyścigu dla elity Hellena Tour, startując z kolarzami zawodowymi zajął 15 miejsce na etapie jazdy indywidualnej na czas.