W niedzielne popołudnie 9 grudnia spotkali się mieszkańcy gminy Raszków, aby w miłej atmosferze spędzić kilka godzin na chwilę przed zbliżającymi się świętami. W tym roku po raz pierwszy „Gwiazdorynka” odbyła się na hali widowiskowo – sportowej przy raszkowskiej szkole.

Na raszkowskiej scenie pojawiły się grupy z przedszkola SMERFY, które piosenkami witały zbliżające się święta, a roztańczone śnieżynki z oddziału przedszkolnego przy SP im. A. Fiedlera w Raszkowie poprzez piękną choreografię zachęcały do przybycia św. Mikołaja.

Specjalny program wokalny, nie tylko świąteczny, przygotował także zespół wokalny TREMA, który, na co dzień ćwiczy w raszkowskim ośrodku kultury pod okiem Natalii Wróbel – Michaś. Artystyczne występy rodzimych artystów zakończył pokaz grup tanecznych ze SP im. św. Jana Pawła II w Radłowie oraz przedszkola w Jaskółkach.

Przybyli aktorzy Jolanta Mrotek i Jarosław Gmitrzuk w szalonym aktorsko-muzycznym show, jako anioł i diabeł zabawiali raszkowską publiczność nawołując św. Mikołaja do odwiedzin. Ze Świętym Mikołajem najmłodsi chętnie dzieliły się marzeniami o prezentach.

Gwiazdą tegorocznej „Gwiazdorynki” był zespołu GooseBumps. Sześciu energetycznych wokalistów, którzy na scenie stanowią bardzo zgraną grupę a capella, zaprezentowało muzykę z repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. Zespół zadebiutował na rynku muzycznym w październiku 2015 roku, przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha „Writings On The Wall”, promującą kolejną odsłonę filmu z serii James Bond. W 2016 roku GooseBumps wzięło udział w 11 edycji programu Must Be The Music, zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia między innymi Radia RMF FM, Interii, Super Expresu czy Onetu.

Na hali można było odwiedzić kiermasz rękodzielniczy oraz kącik św. Mikołaja, w którym dzieci chętnie robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Przed salą na wszystkich czekały darmowe przejażdżki saniami zaprzęgniętymi w renifera.

   
ŹRÓDŁOUMiG Raszków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy. Dodaj swój....
Inline Feedbacks
View all comments